نرم افزار هوش کسب و کار کلیک ویو

نرم افزار کلیک ویو QlikView محصول شرکت QlikTech  می باشد. این شرکت در سال ۱۹۹۳ در سوئد تاسیس شده است و اکنون واقع در پنسیلوانیا آمریکا می باشد و دارای شاخص NASDAQ در بورس آمریکا می باشد ، این شرکت جزو ۲۵ شرکت پر رشد آمریکا می باشد و این شرکت مشتریان بزرگی چون زیمنس ، سونی ، توشیبا ،پاناسونیک و میتسوبیشی … دارد. زمانی ایجاد داشبورد ها و تجزیه و تحلیل داده ها برای هر خروجی چند ماه طول می کشید، و سرعت تصمیم گیری سازمانی را پایین  می آورد اما با کلیک ویو qlikView می توان آن را در چند دقیقه انجام داد. کلیک ویو qlikView بستر هوش تجاری برای تبدیل داده ها به دانش می باشد.  این نرم افزار هر کسب و کار و کاربر های فنی را قادر می سازد تا داده های خود را بدون هیچ محدودیتی جدا کنند، و به آنها کمک می‌کند زمانی که نیاز به تصمیم گیری در مورد مسائل سازمانی است، تصمیمات موثر و بهتری  مبتنی بر اطلاعات صحیح بگیرند.
 

شناسايي و تدوين شاخص هاي اندازه گيري عملکرد

شناسايي و تدوين شاخص هاي اندازه گيري عملکرد

شاخص هاي اندازه گيري عملكرد يكي از ابزار هاي پر كاربرد در هوش تجاری است. طبقه بندي شاخص به لحاظ كاربرد در سطح مختلف مديريتي سازمان استفاده مي شود. در واقع معيار هاي اندازه گيري مالي و غير مالي هستند كه به منظور تعيين كيفيت اهداف و انعكاس عملكرد استراتژيك يك سازمان بكار برده مي شوند.


 

داشبورد به صفحه اي از ترکيب نمودارها و اطلاعات گرافيکي مي گويند که مديريت ارشد براحتي آن را ببيند تا از وضعيت سازمان خود در يک نگاه به کمک شاخص هاي اندازه گيري عملکرد آگاه گردد.
داشبورد شامل صفحه اي گرافيکي از گزارشات شاخص هاي عملکرد ي است که با اهداف سازمان يا فرآيندهاي آن مرتبط است. (مثل واحدهاي مشتريان، مالي، منابع انساني، خدمات مالي و ... )، مفهوم داشبورد از داشبورد اتومبيل گرفته شده که در يک نگاه وضعيت هاي مهم را به اطلاع راهبر مي رساند. داشبوردها تاثير بسزايي در تصميم گيري هاي مديريتي دارند و همچنين وضعيت خوب و يا بد، بهتر و بدتر را هشدار مي دهد.
استقرار هوش کسب و کار

استقرار هوش کسب و کار


امروزه با اطمينان کامل مي توان ادعا کرد که استفاده از راه حل هوش کسب و کار مي تواند قدرت رقابت پذيري يک سازمان را افزايش دهد و از ديگر سازمان ها متمايز نمايد. اين راه حل اين امکان را به سازمان ها مي دهد تا با بکارگيري اطلاعات موجود از مزاياي رقابتي و پيشرو بودن بهره برداري نمايند.

طراحي و استقرار انبار داده Data warehouse
طراحي و استقرار انبار داده Data warehouse
تکنولوژي انبار داده ها تأثير زيادي برروي جهان تجارت گذاشته است. به صورتيکه اين تکنولوژي کمک مي کند که داده ها تبديل به اطلاعات و دانش قابل استفاده شود.