نمایش جغرافیایی اطلاعات

صفحه نمایش جغرافیایی اطلاعات

تصمیم‌گیری به‌صورت جغرافیایی یا GeoView

مسلماً به‌دست آوردن یک تصویر ساده، جامع و پر کاربرد از داده‌های استراتژیک یک سازمان امر بسیار مهمی می‌باشد. با استفاده از نقشه دسترسی به اطلاعات بسیار روشن و سریع خواهد بود.

اضافه شدن بعد جغرافیایی، به ‌طوری که به ‌راحتی توسط همگان قابل فهم باشد، نقشی کلیدی در سیستم‌های تصمیم‌ گیری مدرن ایفا می‌کند. با استفاده از نقشه‌های موضوع محور، می‌توان دسترسی به اطلاعات مهم در زمان و مکان مورد نظر را میسر نمود. استفاده از این نقشه‌ها، یعنی اضافه کردن یک GIS ساده و حرفه‌ای به برنامه‌های تحلیلی موجود به‌صورت پویا و تعاملی، که با قابلیت‌های گسترده برای مدیریت داده‌های جغرافیایی به سهولت صورت می‌پذیرد. پس از راه اندازی این امکان می‌توان با تلفیق اطلاعات و شاخص‌های اطلاعاتی با تصاویر مناطق، بخش‌های بازرگانی، شهرها و روستاها، مناطق صنعتی، تصاویر ماهواره‌ای و شهری، نوع جدیدی از تحلیل را ارائه داد. به عبارت دیگر می‌توان گفت “داده کاوی و استخراج داده‌ها به‌صورت نفوذ از بالا به پایین و نیز چاپ تصاویر، در دسترس سریع همگان قرار می‌گیرد.

استفاده از نقشه جغرافیایی در QlikView

برخی از سازمان‌ها دارای شعبات گوناگونی در یک شهر، کشور و یا کشورهای گوناگون می‌باشند. برای بررسی عملکرد آن شعبات می‌توان با استفاده از قابلیت نقشه در کلیک ویو از اوضاع آن شعبه، شهر و یا استان مطلع گردند و موقعیت جغرافیایی آن را مشاهده نمایند. روش کار همانند Google Map می‌باشد و داده‌های نمایش داده شده بر روی نقشه قرار می‌گیرند که با ترکیب تکنولوژی هوش کسب و کار و اطلاعات جغرافیایی در واقع به یک مجموعه GeoView یا هوش کسب و کار جغرافیایی دست پیدا کرده‌ایم. از این رو شرکت نظم آران تصمیم گرفت نسبت به تهیه Component نگاشت اطلاعات بر روی نقشه به‌صورت Offline اقدام نماید.

a Chart for qlik view

مزایا و امکانات GeoView Component نظم آران

  • بررسی داده‌ها به صورت گرافیکی بر روی نقشه
  • عدم نیاز به اینترنت و کار به صورت Offline 
  • قابلیت Drilldown نمودن بر روی نقشه، به این صورت که Zoom در نماهای گوناگون عوض می‌شود. مثلاٌ می‌توان وضعیت کل ایران را ملاحظه نمود، سپس بر روی یک منطقه خاص زوم نمود، بعد به استان خاص، شهر مورد نظر و در نهایت به خیابان مورد نظر زوم کرد. 
  • امکان بررسی وضعیت سازمان با شاخص‌های مختلف و در مناطق جغرافیایی گوناگون 
  • امکان جابجایی بر روی نقشه 
  • قابلیت تغییر نقشه به حالت‌های گوناگون مانند Map ،Satellite Map و Hybrid 
  • ارائه داده‌ها بر روی نقطه جغرافیایی مورد نظر و …